Czy Wielka Brytania jest ładnym krajem?

Co naprawdę warto zobaczyć we Francji?
Z czym ogólnie kojarzy się Polakom Francja? Pewnie z przemysłem motoryzacyjnym, eleganckim Paryżem oraz przepyszną kuchnią. Jednak ciężko powiedzieć, aby Francja była jakoś bardzo popularna wśród Polaków. Relatywnie rzadko wypoczywamy nad Lazurowym Wybrzeżem, zwiedzamy Prowansję, itp. Naturalnie Paryż jest bardzo popularny, ale już przykładowo Marsylia sporo mniej. Dobrze, ale co tak naprawdę warto zobaczyć we Francji? Bez dwóch zdań trzeba zwiedzić Paryż – to w 100% pewne. Choć niektórzy mawiają, że Paryż to bardzo przereklamowane miasto, to nawet jeśli to prawda, ciężko zweryfikować owy pogląd bez dokładniejszego zaznajomienia się z Paryżem!
Bez dwóch zdań na dużą uwagę zasługuje również francuska prowincja. W szczególności można polubić francuskie miasteczka, gdy leci w telewizji Tour de France. Interesujące jest także południe Francji – turystyka nad Lazurowym Wybrzeżem charakteryzuje się swoistą elegancją, zatem zwolennicy raczej tanich wakacji w zasadzie powinni wybrać inne miejsce. Piękna jest bez cienia wątpliwości Marsylia, zatem wielkie miasto portowe. Nie możemy również nie wspomnieć o Korsyce. Korsyka to w istocie wyspa, która ma sporo wewnętrznych kłopotów, często jej mieszkańcy uważają, że Francja nie jest dla nich, woleliby niepodległość. Chociaż Francja jest sporym krajem, to jednak dzięki świetnym drogom i szybkim kolejom możemy szybko się po niej przemieszczać.

Categories: Podróże

Comments are closed.

Najciekawsze wpisy:

Gdzie szukać można dobrego,...

Posted on gru - 22 - 2023

Możliwość komentowania Gdzie szukać można dobrego, sprawdzonego psychoterapeutę została wyłączona

Hydraulika siłowa – jakie...

Posted on kwi - 16 - 2023

Możliwość komentowania Hydraulika siłowa – jakie elementy wchodzą w jej skład została wyłączona

Desert Operations – doskonała...

Posted on kwi - 16 - 2023

Możliwość komentowania Desert Operations – doskonała gra na przeglądarkę została wyłączona

Co warto zobaczyć we...

Posted on kwi - 16 - 2023

Możliwość komentowania Co warto zobaczyć we Francji? została wyłączona

Kromax: producent narzędzi ręcznych...

Posted on kwi - 18 - 2023

Możliwość komentowania Kromax: producent narzędzi ręcznych oraz wykorzystujących siłę sprężonego powietrza została wyłączona